Observator » Ştiri sociale » Gerul a îmbrăcat faleza din Constanța în straie de gheață

Gerul a îmbrăcat faleza din Constanța în straie de gheață

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.01.2017, 09:07 | Modificat la 08.01.2017, 09:30

Gerul i-a provocat pe constănţeni să facă o plimbare pe malul mării. Întreaga faleză a avut o nouă înfăţişare, după ce stabilopozii au luat formele unor sculpturi în cristale. Zeci de oameni au înfruntat frigul cumplit ca să admire spectacolul unic al mării.

Gerul i-a provocat pe constănţeni să facă o plimbare pe malul mării. Întreaga faleză a avut o nouă înfăţişare, după ce stabilopozii au luat formele unor sculpturi în cristale. Zeci de oameni au înfruntat frigul cumplit ca să admire spectacolul unic al mării.

Gerul tăios de început de ianuarie a transformat în sculpturi de cristal stabilopozii de la malul mării. Ţurţuri uriaşi au împodobit faleza. Constănţenii s-au încumetat să se apropie de valurile dezlănţuite doar ca să imortalizeze frumuseţea sălbatică a mării.

Vântul năprasnic va biciui nu doar Constanţa, ci jumătate de ţară, până mâine.

Articolul continuă după reclamă