Observator » Ştiri sociale » Directorul ANP și șeful Penitenciarului Rahova sunt acuzaţi de ABUZ ÎN SERVICIU. Gigi Becali a depus o plângere penală împotriva lor

Directorul ANP și șeful Penitenciarului Rahova sunt acuzaţi de ABUZ ÎN SERVICIU. Gigi Becali a depus o plângere penală împotriva lor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.03.2017, 13:28 | Modificat la 22.03.2017, 14:06

Aşa cum a promis, latifundiarul din Pipera a ajuns azi la Parchetul General şi a depus o plângere penală împotriva directorului ANP şi a şeful Penitenciarului Rahova. Îi acuză de abuz în serviciu, îngrădirea unor drepturi ale deţinuţilor şi chiar de determinarea sinuciderii.

Aşa cum a promis, latifundiarul din Pipera a ajuns azi la Parchetul General şi a depus o plângere penală împotriva directorului ANP şi a şeful Penitenciarului Rahova. Îi acuză de abuz în serviciu, îngrădirea unor drepturi ale deţinuţilor şi chiar de determinarea sinuciderii.