Observator » Ştiri sociale » Guvernul şi Fondul Monetar Internaţional discută despre deficitul bugetar pe anul viitor

Guvernul şi Fondul Monetar Internaţional discută despre deficitul bugetar pe anul viitor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.12.2014, 13:16 | Modificat la 08.12.2014, 13:23

Guvernul şi Fondul Monetar Internaţional se vor întâlni în mai puţin de o oră ca să discute despre deficitul bugetar pe anul viitor

Guvernul şi Fondul Monetar Internaţional se vor întâlni în mai puţin de o oră ca să discute despre deficitul bugetar pe anul viitor

În vreme ce experţii străini vorbesc despre un procentaj de 1,4 din PIB, autorităţile române încearcă să obţină mai mult.

Discuţiile se poartă, de câteva zile, în spatele uşilor închise şi până noaptea târziu.

Articolul continuă după reclamă