Observator » Ştiri sociale » Derapaj la limită cu moartea, pe Valea Oltului. Cum a scăpat un tirist

Derapaj la limită cu moartea, pe Valea Oltului. Cum a scăpat un tirist

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.02.2014, 08:12 | Modificat la 02.02.2014, 10:11

Doi oameni au ajuns în stare gravă la spital, după ce tirul în care se aflau a derapat pe Valea Oltului. După ce a rupt un parapet, mastodontul a părăsit carosabilul acoperit de polei şi s-a oprit violent într-un maldăr de pământ, nu departe de malul râului Olt.

Cabina a fost deformată serios în impact, iar şoferul a rămas blocat cu picioarele sub bord, până când medicii i-au sărit în ajutor.

El şi pasagerul din dreapta au fost transportaţi la spital cu fracturi de coaste şi bazin.

Poliţiştii au deschis pe numele şoferului un dosar de cercetare penală pentru vătămare corporală din culpă.

Articolul continuă după reclamă