Observator » Ştiri sociale » Românii, înnebuniţi după pâine. Mâncăm aproape dublu faţă de media europeană

Românii, înnebuniţi după pâine. Mâncăm aproape dublu faţă de media europeană

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.07.2018, 16:21 | Modificat la 23.07.2018, 16:58

În urmă cu nişte decenii, în brutăriile din România existau doar trei tipuri de pâine: albă, neagră şi de secară! În fine, în funcţie de regiunea în care locuiai, aveai norocul să nimereşti şi pâine cu cartofi.

În urmă cu nişte decenii, în brutăriile din România existau doar trei tipuri de pâine: albă, neagră şi de secară! În fine, în funcţie de regiunea în care locuiai, aveai norocul să nimereşti şi pâine cu cartofi. Acum, însă, când intri într-o brutărie nu mai ştii ce să alegi. Mai ales că noi, românii, suntem înnebuniţi după pâine. Mâncăm aproape dublu faţă de media europeană.