In curtea unei scoli din Oradea a fost amenajata o gradina zoologica in miniatura
Gradina Zoologica s-a mutat in curtea unei scoli, la Oradea. Printre zeci de caprioare, lebede, fazani si pauni laolalta, sute de scolari si prescolari vin zilnic la "lectia de zoologie", in contact direct cu animalele.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cei mai curajosi elevi merg in cusca sa-i dea de mancare caprioarei Bambi. Dar nici gainile nu sunt uitate. Fortosi inca de mici, baietii iau galetusele cu porumb si incep sa-l imprastie.
“Multi copii de oras, care n-au bunici la tara sau parinti, nu vad animalele. gaini, nu stiu, numai in frigider sau in congelator”, spune bunica unui elev.
Lucru observat, la un moment dat, si de un preot. Nu de alta, dar unul dintre localnici, om in toata firea, n-ar fi recunoscut. un miel. De aici ideea. Slujitorul Domnului a amenajat gradina zoologica, mai exact tarcul in care a bagat cam toate animalele pe care le-a gasit.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰