Observator » Ştiri sociale » GARA DE NORD: Incendiu izbucnit la poştă

GARA DE NORD: Incendiu izbucnit la poştă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.09.2014, 13:15 | Modificat la 16.09.2014, 13:32

Un fum dens a creat panică, azi-noapte, în zona Gării de Nord din Capitală. După ce au simţit miros de ars, mai mulţi locatari ai blocurilor din apropiere au ieşit din case

Un fum dens a creat panică, azi-noapte, în zona Gării de Nord din Capitală. După ce au simţit miros de ars, mai mulţi locatari ai blocurilor din apropiere au ieşit din case

Ajunşi în stradă, au văzut că oficiul poştal din apropiere luase foc. Au sunat imediat la 112. Cu trei autospeciale cu apă şi spumă, pompierii au reuşit să stingă focul care ardea mocnit.

Incendiul a izbucnit cel mai probabil de la nişte echipamente electronice. Din fericire, nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale iar pompierii spun că nici pagubele nu sunt mari. Au ars doar un calculator, nişte cabluri electrice şi maculatură.

Articolul continuă după reclamă