Observator » Ştiri sociale » Jaf violent in mijlocul zilei, la o firma din Iasi

Jaf violent in mijlocul zilei, la o firma din Iasi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.04.2013, 07:19 | Modificat la 01.04.2013, 08:32

In plina zi, doi talhari au dat buzna intr-o firma din Iasi si au luat toti banii pe care i-au gasit inauntru. Inainte l-au snopit in bataie pe singurul angajat care se afla la serviciu. Atacul a fost surprins de camerele de supraveghere din sediul firmei.

Imaginile nu prea le sunt de folos politistilor deoarece alharii erau deghizati.

Ziua in amiaza mare, angajatul firmei s-a trezit cu doi barbati deghizati in agenti de paza in fata sa. Inainte sa apuce sa-i intrebe ce vor, omul a fost atacat.

Agresorii au fugit cu toti banii pe care i-au gasit in agentie. Plin de vanatai, casierul nu i-a urmarit. A ramas in urma si a cerut ajutor.

Articolul continuă după reclamă

Paguba ar fi de 3.000 de euro.

Politistii spera sa o recupereze si sa-i prinda pe talhari cu ajutorul imaginilor surprinse de camerele de supraveghere din agentie.