Observator » Ştiri sociale » Le-a ars casa fiindca pompierii s-au blocat pe drum

Le-a ars casa fiindca pompierii s-au blocat pe drum

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.01.2010, 07:40 | Modificat la 23.06.2018, 16:55

Flacari pana la cer aseara la Iasi. Sase oameni au ramas pe drumuri din cauza incendiului care ar fi putut fi stins daca pompierii ajungeau acolo in timp util, dar autospeciala nu a putut urca pe dealul unde se afla casa din cauza zapezii. Cand au vazut ca masina se misca greu pompierii au pornit pe jos si au incercat sa stinga flacarile cu zapada, dar casa oricum a fost compromisa.

Flacari pana la cer aseara la Iasi. Sase oameni au ramas pe drumuri din cauza incendiului care ar fi putut fi stins daca pompierii ajungeau acolo in timp util, dar autospeciala nu a putut urca pe dealul unde se afla casa din cauza zapezii. Cand au vazut ca masina se misca greu pompierii au pornit pe jos si au incercat sa stinga flacarile cu zapada, dar casa oricum a fost compromisa.