Observator » Ştiri sociale » Medicul acuzat de neglijenta se apara

Medicul acuzat de neglijenta se apara

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.03.2010, 19:30 | Modificat la 05.06.2019, 18:10

Nevinovat. Asa se considera medicul din Targoviste acuzat de neglijenta in cazul adolescentului de 16 ani, ramas fara un picior. Doctorul, intors, astazi, la serviciu, sustine ca nu a gresit cu nimic si chiar a cerut Colegiului Medicilor sa faca o ancheta. Familia adolescentului e, insa, convinsa ca baiatul a fost victima unei erori medicale.

Nevinovat. Asa se considera medicul din Targoviste acuzat de neglijenta in cazul adolescentului de 16 ani, ramas fara un picior. Doctorul, intors, astazi, la serviciu, sustine ca nu a gresit cu nimic si chiar a cerut Colegiului Medicilor sa faca o ancheta. Familia adolescentului e, insa, convinsa ca baiatul a fost victima unei erori medicale.