Observator » Ştiri sociale » Moş Crăciun a apărut în curtea ISU Bistrița, într-o autospecială

Moş Crăciun a apărut în curtea ISU Bistrița, într-o autospecială

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.12.2016, 13:57 | Modificat la 23.12.2016, 16:00

Moş Crăciun se adaptează vremurilor moderne! A lăsat sania trasă de reni şi a apărut intr-o autospecială pentru descarcerare, chiar în curtea Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă din Bistriţa.

Moş Crăciun se adaptează vremurilor moderne! A lăsat sania trasă de reni şi a apărut intr-o autospecială pentru descarcerare, chiar în curtea Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă din Bistriţa.

Moş Crăciun a venit la Bistriţa într-o misiune specială. Inspirat de personajele îndrăgite atât de mult de copii, Moşul şi-a făcut apariţia ca un adevărat salvator. A fost primit cu multă bucurie de cei 150 de puşti aflaţi în curtea Inspectoratului pentru situaţii de urgenţă.

Sania a fost înlocuită cu o autospecială de pompieri, iar  unul dintre ajutoarele Moşului a fost coborât cu o scară de intervenţie.

Articolul continuă după reclamă

Apariţia Moşului într-un mod atât de special a dat startul petrecerii pentru copii. A fost cadoul pe care pompierii de la ISU l-au făcut copiilor lor acum de sărbători.