Observator » Ştiri sociale » Negociem mai putin cu angajatorul

Negociem mai putin cu angajatorul

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.12.2010, 13:45 | Modificat la 18.12.2018, 19:50

Avem din ce in ce mai multi someri. Si tot mai putine firme care angajeaza. In cautarea disperata a unui job, renuntam sa mai negociem, spun specialistii. Uneori romanii se multumesc sa aiba un loc de munca. Insa, nu sunt deloc putine si cazurile in care angajatorii profita de criza de pe piata si nu lasa loc de discutii.

Avem din ce in ce mai multi someri. Si tot mai putine firme care angajeaza. In cautarea disperata a unui job, renuntam sa mai negociem, spun specialistii. Uneori romanii se multumesc sa aiba un loc de munca. Insa, nu sunt deloc putine si cazurile in care angajatorii profita de criza de pe piata si nu lasa loc de discutii.