Observator » Ştiri sociale » O șoferiță de 26 de ani și-a trimis copilul și mama în mormânt

O șoferiță de 26 de ani și-a trimis copilul și mama în mormânt

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.09.2015, 07:12 | Modificat la 18.09.2015, 07:34

S-a întors în ţară să-şi boteze fiul de numai trei luni, dar după ce l-a creştinat l-a condus la moarte. O tânără de 26 de ani a făcut o depăşire criminală azi noapte pe o şosea din Sibiu.

S-a întors în ţară să-şi boteze fiul de numai trei luni, dar după ce l-a creştinat l-a condus la moarte. O tânără de 26 de ani a făcut o depăşire criminală azi noapte pe o şosea din Sibiu. 

Băiatul de trei luni aflat pe bancheta din spate a murit pe loc. La fel şi bunica sa. Sora de şase ani a avut zile, dar a ajuns în stare critică în mâinile medicilor.Mama care a provocat accidentul a scăpat că răni mult mai uşoare. Dar acum riscă să-şi piardă libertatea.

Tânăra şoferiţă şi-a pierdut şi mama, pe care martorii nici măcar nu au putut s-o scoată dintre resturile maşinii. Fiica sa, de doar şase ani, se zbate acum între viaţă şi moarte.

Articolul continuă după reclamă

Dar acum trebuie să răspundă în faţa legii pentru moartea mamei sale şi a fiului ei care abia împlinise trei luni.