Observator » Ştiri sociale » O profesoară şi-a dat o elevă în judecată pentru un eseu!

O profesoară şi-a dat o elevă în judecată pentru un eseu!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.11.2016, 19:17 | Modificat la 27.11.2016, 18:00

Caz inedit la Iaşi. O profesoară de română de la colegiul Emil Racoviţă din oraş şi-a dat o elevă în judecată pentru un eseu. Copila de 14 ani şi-a criticat dur dascălul într-un fragment din lucrare, iar profesoara s-a simţit lezată şi a chemat-o la Judecătorie.

Caz inedit la Iaşi. O profesoară de română de la colegiul Emil Racoviţă din oraş şi-a dat o elevă în judecată pentru un eseu. Copila de 14 ani şi-a criticat dur dascălul într-un fragment din lucrare, iar profesoara s-a simţit lezată şi a chemat-o la Judecătorie.