O şoferiţă de TIR din Brăila are probleme cu legea, după ce a adus injurii Poliţiei Române, pe Facebook
Femeia spune că nu a primit în viaţa ei o amendă şi nu-i vine să creadă că poate fi sancţionată din cauză că şi-a exprimat o părere. Femeia în vârstă de 26 de ani a uitat un lucru esenţial: reţeaua de socializare Facebook este un spaţiu public.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Femeia spune că nu a primit în viaţa ei o amendă şi nu-i vine să creadă că poate fi sancţionată din cauză că şi-a exprimat o părere. Femeia în vârstă de 26 de ani a uitat un lucru esenţial: reţeaua de socializare Facebook este un spaţiu public.
Şi, pentru că nu şi-a controlat limbajul în momentul în care a comentat la un articol în care era vizat un taximetrist cu un comportament necivilizat, a primit o amendă de 500 de lei. Mai întâi, însă, a primit o citaţie, prin care era somată să se prezinte la secţia de poliţie.
Acolo i s-a întocmit un proces verbal în care era menţionat faptul că a adresat cuvinte şi expresii jignitoare instituţiei. Şoferiţa de TIR a anunţat, însă, că va contesta procesul verbal.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰