Observator » Ştiri sociale » Pericole fara reteta

Pericole fara reteta

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.07.2011, 19:28 | Modificat la 26.07.2020, 20:25

Noi, romanii, ne pricepem la toate! In consecinta, 7 din 10 oameni nu considera necesar sa consulte un medic inainte de a se indopa cu pastile. La asta contribuie si farmacistii, care dau la liber medicamente care trebuie vandute doar cu reteta. Este foarte grav, pentru ca - potrivit unor studii de specialitate - pastilele pe care le inghitim in mod regulat, ne ataca organele.

Noi, romanii, ne pricepem la toate! In consecinta, 7 din 10 oameni nu considera necesar sa consulte un medic inainte de a se indopa cu pastile. La asta contribuie si farmacistii, care dau la liber medicamente care trebuie vandute doar cu reteta. Este foarte grav, pentru ca - potrivit unor studii de specialitate - pastilele pe care le inghitim in mod regulat, ne ataca organele.