Observator » Ştiri sociale » Protest! Vine de la Oradea la Bucuresti... pe jos!

Protest! Vine de la Oradea la Bucuresti... pe jos!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.04.2010, 16:32 | Modificat la 03.11.2018, 02:00

Saracia si datoriile la banci l-au adus in pragul disperarii! Iar in semn de protest a pornit pe jos spre capitala. Este cazul unui vatman din Oradea, disperat ca salariul nu ii mai ajunge sa traiasca dupa ce ratele pe care le are la banci aproape ca s-au triplat in ultima perioada. Omul spune ca nu mai are cu ce sa isi hraneasca cei doi copii.

Saracia si datoriile la banci l-au adus in pragul disperarii! Iar in semn de protest a pornit pe jos spre capitala. Este cazul unui vatman din Oradea, disperat ca salariul nu ii mai ajunge sa traiasca dupa ce ratele pe care le are la banci aproape ca s-au triplat in ultima perioada. Omul spune ca nu mai are cu ce sa isi hraneasca cei doi copii.