Observator » Ştiri sociale » RATB dă amenzi aproape degeaba. Banii nu ajung la autobuze

RATB dă amenzi aproape degeaba. Banii nu ajung la autobuze

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.11.2016, 19:45 | Modificat la 29.11.2016, 21:10

RATB dă amenzi aproape degeaba. Niciun leu din sancţiunile pe care controlorii le dau nu ajung la transportul în comun. Potrivit legii, banii pentru orice amendă merg către bugetele locale.

RATB dă amenzi aproape degeaba. Niciun leu din sancţiunile pe care controlorii le dau nu ajung la transportul în comun. Potrivit legii, banii pentru orice amendă merg către bugetele locale.