Observator » Ştiri sociale » România s-a ZGUDUIT din nou! CUTREMUR în Vrancea!

România s-a ZGUDUIT din nou! CUTREMUR în Vrancea!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.02.2015, 08:41 | Modificat la 01.02.2015, 08:47

Un cutremur a avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică în zona seismică Vrancea

Un cutremur a avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică în zona seismică Vrancea

Seismul, cu magnitudinea de 3.1 grade pe scara Richter, a avut loc la ora 00:47 la o adâncime de 148 de kilometri, în judeţul Vrancea.

Cele mai apropiate oraşe de epicentrul seismului sunt Covasna (36 de kilometri), Târgu Secuiesc (49 de kilometri), Focşani (50 de kilometri), Râmnicu Sărat (51 de kilometri) şi Mărăşeşti (59 de kilometri).

Articolul continuă după reclamă

Cel mai mare cutremur din acest an, cu magnitudinea de 4,6 grade, s-a produs în 24 ianuarie, în zona Vrancea.