Observator » Ştiri sociale » Studiu. Românii sunt adevăraţi colecţionari de obiecte nefolositoare

Studiu. Românii sunt adevăraţi colecţionari de obiecte nefolositoare

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.07.2019, 09:30 | Modificat la 27.07.2019, 15:12

Casele românilor sunt pline de lucruri nefolosite. O arată ultimul studiu în domeniu. Concret, nu ne place să aruncăm, ci să strângem cât mai multe. Fiecare român păstrează, în medie, cinci obiecte, majoritatea electrocasnice mici.

Casele românilor sunt pline de lucruri nefolosite. O arată ultimul studiu în domeniu. Concret, nu ne place să aruncăm, ci să strângem cât mai multe. Fiecare român păstrează, în medie, cinci obiecte, majoritatea electrocasnice mici.