Observator » Ştiri sociale » S-ar fi putut umple de boli după ce a adoptat o pisică

S-ar fi putut umple de boli după ce a adoptat o pisică

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.10.2014, 19:56 | Modificat la 07.10.2014, 20:27

O familie din Bucureşti s-ar fi putut umple de boli după ce a adoptat de la un magazin de animale o pisică. Dus acasă, puiul s-a dovedit a fi foarte bolnav, deşi medicul veterinar din magazin i-a asigurat că este sănătos tun.

O familie din Bucureşti s-ar fi putut umple de boli după ce a adoptat de la un magazin de animale o pisică. Dus acasă, puiul s-a dovedit a fi foarte bolnav, deşi medicul veterinar din magazin i-a asigurat că este sănătos tun. 

Are doar câteva luni de viaţă, dar părul din jurul ochilor i-a picat deja, iar de sub blana de pe corp i se văd câteva răni mari. Zace în aceeaşi cuşcă cu celelalte pisici, aparent sănătoase, care sunt vândute sau date spre adopţie.

Animalele care merg spre adopţie, rareori sunt vaccinate. Teoretic, adopţiile se fac gratuit, iar proprietarul magazinului preferă să investească în animalele de rasă, care se vând pe bani buni.

Articolul continuă după reclamă