Observator » Ştiri sociale » Schimbare pentru români! Taxa de pod de la Feteşti, plătită prin SMS

Schimbare pentru români! Taxa de pod de la Feteşti, plătită prin SMS

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.04.2015, 09:43 | Modificat la 23.04.2015, 09:46

O nouă schimbare în bine pentru şoferii români. Aceştia vor putea plăti taxa de la Podul Feteşti-Cernavodă la benzinării sau prin SMS, după ce au trecut podul, până a doua zi, la ora 24

O nouă schimbare în bine pentru şoferii români. Aceştia vor putea plăti taxa de la Podul Feteşti-Cernavodă la benzinării sau prin SMS, după ce au trecut podul, până a doua zi, la ora 24

Dacă sistemul video care înregistrează numărul de înmatriculare arată faptul că taxa de pod nu a fost achitată, şoferul va fi amendat.

Sistemul, aprobat miercuri în şedinţa de Guvern, va funcţiona în paralel cu cel aplicat în prezent. Astfel, o bandă de trecere pe sens din cele trei va fi în continuare cu barieră.

Articolul continuă după reclamă