Observator » Ştiri sociale » Situaţie dramatică pentru un bătrân din Dâmboviţa, dus săptămânal cu căruţa la spital

Situaţie dramatică pentru un bătrân din Dâmboviţa, dus săptămânal cu căruţa la spital

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.02.2018, 07:33 | Modificat la 14.02.2018, 12:30

Săptămânal, omul este dus la spital cu o căruţă, pe un drum plin de gropi şi noroi de jumătate de metru. Este singura cale de acces din zonă.

Săptămânal, omul este dus la spital cu o căruţă, pe un drum plin de gropi şi noroi de jumătate de metru. Este singura cale de acces din zonă. Unei ambulanţe, spre exemplu, i-ar fi imposibil să ajungă la el. Nici pompierii nu pot parcurge drumul, în caz de incendiu. Vă atenţionăm, imaginile care urmează vă pot afecta emoţional.