Observator » Ştiri sociale » Șoferii își iau înapoi taxa de timbru

Șoferii își iau înapoi taxa de timbru

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.06.2016, 13:54 | Modificat la 06.01.2017, 13:40

O veste bună pentru şoferii din România vine de la Curtea de Justiţie a Uniunii Europene. Statul român trebuie să restituie și timbrul de mediu în vigoare pentru mașini second-hand, după ce și celelalte trei forme ale taxei au fost ilegale.

O veste bună pentru şoferii din România vine de la Curtea de Justiţie a Uniunii Europene. Statul român trebuie să restituie și timbrul de mediu în vigoare pentru mașini second-hand, după ce și celelalte trei forme ale taxei au fost ilegale.