Observator » Ştiri sociale » Special! Concluzia specialiștilor - oamenii sunt pe jumătate roboți

Special! Concluzia specialiștilor - oamenii sunt pe jumătate roboți

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.01.2016, 20:20 | Modificat la 29.10.2017, 17:40

Cercetătorii americani sunt cei care au descoperit că aproape jumătate din timp îl petrecem funcţionând pe pilot automat, în activităţi care nu ne fac prea mare plăcere. Potrivit acestora, automatismele se activează chiar şi atunci când folosim computerul sau ne odihnim.

Cercetătorii americani sunt cei care au descoperit că aproape jumătate din timp îl petrecem funcţionând pe pilot automat, în activităţi care nu ne fac prea mare plăcere. Potrivit acestora, automatismele se activează chiar şi atunci când folosim computerul sau ne odihnim.