Observator » Ştiri sociale » Spitalul judetean din Drobeta Turnu-Severin a ramas fara aparate de analiza din cauza frigului

Spitalul judetean din Drobeta Turnu-Severin a ramas fara aparate de analiza din cauza frigului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.02.2011, 07:22 | Modificat la 06.01.2019, 23:30

Frigul naprasnic din ultimele zile a lasat spitalul judetean din Drobeta Turnu-Severin fara unul dintre cele mai importante aparate de analiza. Din cauza temperaturilor scazute din ultimele zile, aparatul s-a defectat. Daca nu va fi reparat repede, in unele sectii ale spitalului pur si simplu nu se va mai putea lucra.

Frigul naprasnic din ultimele zile a lasat spitalul judetean din Drobeta Turnu-Severin fara unul dintre cele mai importante aparate de analiza. Din cauza temperaturilor scazute din ultimele zile, aparatul s-a defectat. Daca nu va fi reparat repede, in unele sectii ale spitalului pur si simplu nu se va mai putea lucra.