Sprijin pentru bunicii cu activități inedite din Gorj
Cu ajutorul fondurilor europene, în judeţul Gorj, a fost demarată o activitate inedită. Atunci când puteau ieşi din case, bunicii îşi bucurau zilele într-un centru dedicat lor, acolo unde făceau obiecte lucrate manual. Chiar dacă locaţia a fost închisă de pandemie, proiectul continuă, dar fireşte în propriile gospodării.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cu ajutorul fondurilor europene, în judeţul Gorj, a fost demarată o activitate inedită. Atunci când puteau ieşi din case, bunicii îşi bucurau zilele într-un centru dedicat lor, acolo unde făceau obiecte lucrate manual. Chiar dacă locaţia a fost închisă de pandemie, proiectul continuă, dar fireşte în propriile gospodării. Iar la sfârşitul acestei perioade dificile, bunicii se vor prezenta la clubul din localitate, fiecare cu ce a confecţionat acasă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰