Observator » Ştiri sociale » Bucureştenii nu au stat în casă de 1 Mai. Au încins grătarele oriunde s-a putut

Bucureştenii nu au stat în casă de 1 Mai. Au încins grătarele oriunde s-a putut

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.05.2017, 19:33 | Modificat la 01.05.2017, 19:48

Şi turiştii străini au petrecut astăzi 1 Mai româneşte. Iar tradiţiile noastre şi, mai ales, bucatele tradiţionale, i-au impresionat. În pădurile din jurul Capitalei, celebrii mici s-au consumat cu sutele.

Şi turiştii străini au petrecut astăzi 1 Mai româneşte. Iar tradiţiile noastre şi, mai ales, bucatele tradiţionale, i-au impresionat. În pădurile din jurul Capitalei, celebrii mici s-au consumat cu sutele.

E italian, dar astăzi, a petrecut româneşte. Şi nu s-a mai dat plecat de lângă grătar. Micii l-au cucerit definitiv. 

Dar românii nu se plâng. Au venit în pădurea Cernica cu maşinile burduşite cu carne. Şi cu multă palincă şi bere. Doar friptura nu se frăgezeşte dacă nu e stropită din belşug. 

Articolul continuă după reclamă