Observator » Ştiri sociale » Sute de oameni s-au împuşcat într-o pădure din Botoşani

Sute de oameni s-au împuşcat într-o pădure din Botoşani

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.06.2015, 06:56 | Modificat la 22.06.2015, 07:06

Chiar dacă fiecare combatant părea să ţină în mână o armă adevărată, nimeni n-a fost rănit. Bile de plastic au luat locul gloanţelor. A fost o competiţie de airsoft. Vreme de 24 de ore tineri îmbrăcaţi în uniforme militare s-au purtat asemenea unor soldaţi aflaţi în misiune.

Chiar dacă fiecare combatant părea să ţină în mână o armă adevărată, nimeni n-a fost rănit. Bile de plastic au luat locul gloanţelor. A fost o competiţie de airsoft. Vreme de 24 de ore tineri îmbrăcaţi în uniforme militare s-au purtat asemenea unor soldaţi aflaţi în misiune. 

La competiţia din Botoşani au fost şi participanţi din Republica Moldova şi Ungaria. Şi nu s-au înregistrat victime în niciuna dintre tabere. Armele au tras cu bile din plastic şi sunt replici după cele folosite de sniperii americani.