Observator » Ştiri sociale » Sute de străini au venit de Paști în Capitală

Sute de străini au venit de Paști în Capitală

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.05.2016, 19:37 | Modificat la 10.06.2017, 14:15

Şi turiştii străini petrec româneşte. Cine s-a nimerit să fie de Paşti în Capitală, şi-a adaptat programul la sărbătoare. Cum toate magazinele au fost închise, străinii s-au plimbat. În Centrul vechi, la Palatul Parlamentului sau în autobuzul turistic în care nu prea s-a auzit limba română

Şi turiştii străini petrec româneşte. Cine s-a nimerit să fie de Paşti în Capitală, şi-a adaptat programul la sărbătoare. Cum toate magazinele au fost închise, străinii s-au plimbat. În Centrul vechi, la Palatul Parlamentului sau în autobuzul turistic în care nu prea s-a auzit limba română