Observator » Ştiri sociale » Tigru pentru gradina zoologica din Sibiu

Tigru pentru gradina zoologica din Sibiu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.01.2012, 16:35 | Modificat la 18.06.2018, 08:55

Cunoasteti desigur expresia "Cine se frige cu ciorba, sufla si-n iaurt." Administratorii gradinii zoologice din Sibiu par sa fie exact in aceasta postura. Se tem sa mai ia animale salbatice dupa incidentul care a dus la moartea unui tigru. Asta desi un sucevean ar vrea sa doneze o asemenea felina. Omul are o colectie proprie de animale salbatice exotice.

Cunoasteti desigur expresia "Cine se frige cu ciorba, sufla si-n iaurt." Administratorii gradinii zoologice din Sibiu par sa fie exact in aceasta postura. Se tem sa mai ia animale salbatice dupa incidentul care a dus la moartea unui tigru. Asta desi un sucevean ar vrea sa doneze o asemenea felina. Omul are o colectie proprie de animale salbatice exotice.