Observator » Ştiri sociale » Umiliți la BAC de generația "Tabletă"

Umiliți la BAC de generația "Tabletă"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.08.2014, 19:35 | Modificat la 21.08.2014, 19:49

Viitorul sună bine, vom avea rezultate bune la Bacalaureat. Nu acum. Peste câţiva ani, când copiii de 11 ani vor creşte şi vor da examenul

Viitorul sună bine, vom avea rezultate bune la Bacalaureat. Nu acum. Peste câţiva ani, când copiii de 11 ani vor creşte şi vor da examenul

Copiii le-au dat o lecţie usturătoare tinerilor care susţineau examenul de competenţe digitale. Candidaţii de acum, născuţi şi crescuţi în epoca digitală, au demonstrat că trăiesc într-o realitate paralelă, nu într-una virtuală.