Observator » Ştiri sociale » Un nou cutremur a avut loc în România!

Un nou cutremur a avut loc în România!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.07.2015, 16:03 | Modificat la 02.07.2015, 16:04

Un seism cu magnitudinea 2,5 grade pe scara Richter s-a produs, joi după-masă, în România

Un seism cu magnitudinea 2,5 grade pe scara Richter s-a produs, joi după-masă, în România

Potrivit Institutului Naţional pentru Fizica Pământului, cutremurul a avut loc la ora 14:11, în judeţul Gorj, şi a avut o magnitudine de 2,5 grade pe scara Richter.

Cutremurul s-a produs la o adâncime de 10 km.

Articolul continuă după reclamă