Un pui de urs de la Grădina Zoologică din Braşov are două mame
Un pui de urs atrage toate privirile la Grădina Zoologică din Braşov. Şi nu neapărat pentru că ar fi cel mai nou locatar, ci pentru că are două mame. Una naturală şi alta adoptivă.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un pui de urs atrage toate privirile la Grădina Zoologică din Braşov. Şi nu neapărat pentru că ar fi cel mai nou locatar, ci pentru că are două mame. Una naturală şi alta adoptivă.
Una dintre ursoaice, care este mai în vârstă, l-a adoptat pe cel mic încă de la naştere. Iar mama lui naturală nu a avut nimic împotrivă. Ba chiar se simte uşurată că nu trebuie să stea doar ea cu ochii pe el.
Puiul de urs nu are încă un nume. Îngrjitorii de la Grădina Zoologică din Braşov nu s-au putut decide. Mai ales că nu e singurul nou-născut de care trebuie să aibă grijă.
Ursuleţul va trebui botezat. Iar reprezentanţii Grădinii Zoologice vor organiza o campanie în acest sens. Cei care vor să-i fie naş se vor putea înscrie pe internet.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰