Observator » Ştiri sociale » UN ROMÂN a provocat ISTERIE la Londra! Toată lumea a crezut că e un terorist care strigă "Allahu Akbar" (VIDEO)

UN ROMÂN a provocat ISTERIE la Londra! Toată lumea a crezut că e un terorist care strigă "Allahu Akbar" (VIDEO)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.06.2017, 17:06 | Modificat la 19.06.2017, 19:00

Poliţia londoneză a intervenit de urgenţă în gara din Paddington, după ce mai multe persoane au raportat că au auzit pe cineva care striga "Allahu Akbar". Mai mulţi poliţişti au imobilizat imediat persoana respectivă.

Poliţia londoneză a intervenit de urgenţă în gara din Paddington, după ce mai multe persoane au raportat că au auzit pe cineva care striga "Allahu Akbar". Mai mulţi poliţişti au imobilizat imediat persoana respectivă.

UPDATE: ROMÂNUL ARESTAT în gara din Paddington nu era TERORIST, era NINJA! Imagini filmate înainte de arestare (VIDEO)

Articolul continuă după reclamă

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Din primele informaţii se pare că este vorba despre un român care a înjurat mai multe persoane în limba română, înjurăturile adresate de acesta erau auditiv foarte similare cu cele două cuvinte care au semănat panică în ultima perioadă, la Londra.

Poliţia londoneză a confirmat acest lucru, precizând că nu este vorba despre vreun incident terorist, dar că individul era în posesia unei "arme ofensive", desi nu precizeaza despre ce arma ar fi vorba.