Observator » Ştiri sociale » Un român s-a culcat pe nişte stânci, la 25 de metri deasupra unui golf

Un român s-a culcat pe nişte stânci, la 25 de metri deasupra unui golf

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.05.2014, 16:13 | Modificat la 21.05.2014, 16:26

Din aer şi de pe apă, o întreagă armată de salvatori a fost mobilizată, în Marea Britanie, în ajutorul unui român

Din aer şi de pe apă, o întreagă armată de salvatori a fost mobilizată, în Marea Britanie, în ajutorul unui român

Om fără adăpost, bărbatul de 33 ani şi-a ales un loc neconvenţional de dormit. Pe nişte stânci, la 25 de metri înălţime, pe o plajă din Devon. Alegerea sa nu a fost însă prea inspirată pentru că, în timpul somnului, bărbatul s-a mişcat şi a alunecat. Iar în cădere s-a lovit serios.

Câţiva localnici i-au auzit strigătele disperate şi au chemat paza de coastă care s-a chinuit o oră şi jumătate să îl scoată dintre stânci. Românul are fracturi severe dar din câte se pare viaţa lui nu este în pericol.

Articolul continuă după reclamă