Observator » Ştiri sociale » Un tânăr bistriţean fără permis a făcut atât de multe infracţiuni rutiere, încât poliţiştii au fost nevoiţi să-i confişte maşina

Un tânăr bistriţean fără permis a făcut atât de multe infracţiuni rutiere, încât poliţiştii au fost nevoiţi să-i confişte maşina

Un tânăr bistriţean fără permis a făcut atât de multe infracţiuni rutiere, încât poliţiştii au fost nevoiţi să-i confişte maşina
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.07.2017, 12:05 | Modificat la 18.07.2017, 12:08

Polițiștii bistrițeni au confiscat mașina unui tânăr, după ce au constatat că printre alte infracțiuni pe care le-a comis, acesta nu deține nici permis de conducere.

Polițiștii bistrițeni au confiscat mașina unui tânăr, după ce au constatat că printre alte infracțiuni pe care le-a comis, acesta nu deține nici permis de conducere.

Un tânăr a fost reținut de polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița la data de 5 iulie pentru infracțiuni la regimul rutier. Acesta a fost prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Bistrița, față de acesta fiind dispusă măsura controlului judiciar pentru o perioadă de 60 zile.

De asemenea, la data de 7 iulie, în cadrul cercetărilor efectuate, sub aspectul mai multor infracțiuni de conducere a unui autovehicul fără permis de conducere, Parchetul de pe lângă Judecătoria Bistrița a dispus instituirea sechestrului asigurător asupra autoturismului în cauză, în vederea confiscării speciale a acestuia.

Articolul continuă după reclamă