Observator » Ştiri sociale » Un torent ca o cascadă a fost filmat în Munţii Bucegi

Un torent ca o cascadă a fost filmat în Munţii Bucegi

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.06.2016, 13:13 | Modificat la 20.01.2017, 21:00

Salvamontiştii spun că n-au mai văzut aşa ceva. Era puternic şi foarte periculos, aşa că echipajele au decis să nu o mai lase pe o turistă din Australia să se aventureze în munţi. Viaţa ei ar fi putut fi pusă în pericol. Salvamontiştii au observat torentul puternic cum distruge traseul de munte pe care femeia urma să plece. Turista, care pornise de la cabana Caraiman spre Munţii Bucegi, a stat toată noaptea la refugiul Salvamont şi abia a doua zi a coborât în siguranţă în staţiune.

Salvamontiştii spun că n-au mai văzut aşa ceva. Era puternic şi foarte periculos, aşa că echipajele au decis să nu o mai lase pe o turistă din Australia să se aventureze în munţi. Viaţa ei ar fi putut fi pusă în pericol. Salvamontiştii au observat torentul puternic cum distruge traseul de munte pe care femeia urma să plece. Turista, care pornise de la cabana Caraiman spre Munţii Bucegi, a stat toată noaptea la refugiul Salvamont şi abia a doua zi a coborât în siguranţă în staţiune.