Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Un tren de pasageri a deraiat de la o ţigară!

În loc să se uite la drum s-a întors să-i dea o ţigară unui prieten şi a aruncat un tren de pe şine. Pare incredibil, dar exact asta a făcut azi noapte un tânăr din Bistriţa Năsăud

de Redactia Observator

la 05.10.2014 , 09:14

În loc să se uite la drum s-a întors să-i dea o ţigară unui prieten şi a aruncat un tren de pe şine. Pare incredibil, dar exact asta a făcut azi noapte un tânăr din Bistriţa Năsăud

În loc să oprească la crucea sfântului Andrei, a intrat cu maşina în trenul de pasageri care trecea prin faţa sa. Garnitura a deraiat, dar pasagerii au scăpat fără nicio zgârietură. Şoferul imprudent, prietenul care i-a cerut o ţigară şi amicul din dreapta sa n-au fost la fel de norocoşi. Toţi sunt acum la spital.

Şoferul are acum dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Vezi și

Circulaţia feroviară a fost blocată mai multe ore, până când o macara a pus din nou locomotiva pe şine. Pasagerii au fost nevoiţi să facă autostopul ca să ajungă acasă.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Ştiri sociale » Un tren de pasageri a deraiat de la o ţigară!