Observator » Ştiri sociale » Un turist din Republica Moldova a fost sancționat pentru că a atins Poarta Sărutului

Un turist din Republica Moldova a fost sancționat pentru că a atins Poarta Sărutului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.05.2017, 13:33 | Modificat la 24.05.2017, 14:15

La mai puţin de 2 săptămâni de când s-au impus noi reguli pentru operele lui Brâncuşi, deja s-au aplicat sancţiuni. Cum ar fi în cazul unui turist ajuns la Târgu Jiu tocmai din Republica Moldova, care nu s-a limitat să admire doar de la distanţă Poarta Sărutului.

La mai puţin de 2 săptămâni de când s-au impus noi reguli pentru operele lui Brâncuşi, deja s-au aplicat sancţiuni. Cum ar fi în cazul unui turist ajuns la Târgu Jiu tocmai din Republica Moldova, care nu s-a limitat să admire doar de la distanţă Poarta Sărutului.

Nu este însă singurul pedepsit. Alţi trei oameni au fost amendaţi până acum.