Observator » Ştiri sociale » Un urs flămând a băgat spaima în localnicii unei localităţi din Bistriţa Năsăud

Un urs flămând a băgat spaima în localnicii unei localităţi din Bistriţa Năsăud

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.09.2019, 08:52 | Modificat la 24.09.2019, 11:52

Un urs flămând a băgat spaima în oamenii dintr-o localitate din Bistriţa Năsăud. Animalul coboară din pădurile munţilor Călimani aproape zilnic şi le atacă gospodăriile.

Un urs flămând a băgat spaima în oamenii dintr-o localitate din Bistriţa Năsăud. Animalul coboară din pădurile munţilor Călimani aproape zilnic şi le atacă gospodăriile. Mai grav este faptul că şi copiii din sat s-au întâlnit pe uliţe cu ursul periculos. Oamenii au fost avertizaţi inclusiv prin sistemul Ro-Alert să îşi ia măsuri de siguranţă.