Observator » Ştiri sociale » Veşnicii nostalgici din Vama Veche

Veşnicii nostalgici din Vama Veche

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.06.2015, 19:23 | Modificat la 28.06.2015, 19:58

Un loc boem, unde mulţi nu au nevoie de bani să se simtă bine. E Vama Veche. Unde întâlneşti mulţi visători care îşi petrec vara fără griji. Întotdeauna găsesc prieteni care le dau câţiva lei, de pomană, sau pentru care muncesc

Un loc boem, unde mulţi nu au nevoie de bani să se simtă bine. E Vama Veche. Unde întâlneşti mulţi visători care îşi petrec vara fără griji. Întotdeauna găsesc prieteni care le dau câţiva lei, de pomană, sau pentru care muncesc

Abia toamna îşi strâng corturile şi se întorc acasă visând la următoarea vară. 

Sunt turişti cărora le place mai mult Vama de acum. Aici, campingul este 36 de lei pe zi. Turiştii au la dispoziţie duşuri, un restaurant, o bibliotecă chiar şi şlapi şi tenişi, în caz de nevoie.

Articolul continuă după reclamă