Observator » Sondaj » SONDAJ: Aţi folosit mai puţin maşina din cauza scumpirii carburanţilor?

SONDAJ: Aţi folosit mai puţin maşina din cauza scumpirii carburanţilor?

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.09.2025, 10:22 | Modificat la 23.09.2025, 10:22

Totul se scumpeşte mai repede decât oriunde în Europa, de la fermă sau din fabrică până în coşul de cumpărături, preţul creşte şi de peste patru ori. Românii sunt campioni la inflaţie, iar carburanţii nu sunt o excepţie. Carburanţii s-au ieftinit pentru prima dată în această lună, după nu mai puţin de patru scumpiri consecutive.

Vă invităm să votaţi în sondajul de mai jos, iar răspunsurile voastre se vor vedea la Observator 12-13.

Întrebarea zilei
Aţi folosit mai puţin maşina din cauza scumpirii carburanţilor?