Observator » Sport » Atletico Madrid - Chelsea se joacă marți pe Arena Națională. Madrilenii au amintiri frumoase la București

Foto Atletico Madrid - Chelsea se joacă marți pe Arena Națională. Madrilenii au amintiri frumoase la București

stadion Arena Națională din București - SportPictures via Hepta
Daniel Murărescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.02.2021, 19:06 | Modificat la 22.02.2021, 19:08

Atletico Madrid și Chelsea vor juca la București manșa tur din optimile Ligii Campionilor, din cauza restricțiilor legate de pandemie impuse în Spania privind persoanele venite din Marea Britanie.

  • Meciul Atletico Madrid - Chelsea se va disputa pe Arena Națională, de la ora 22:00, fără spectatori

Jucătorii echipei Atletico Madrid au sosit la Bucureşti pentru meciul cu Chelsea, care va avea loc, marţi, de la ora 22.00, pe Arena Naţională, în turul optimilor Ligii Campionilor.

Site-ul oficial al madrilenilor reaminteşte că Atletico are amintiri frumoase de la Bucureşti, unde în anul 2012 a câştigat Liga Europa în finala cu Athletic Bilbao, scor 3-0.

Atletico Madrid întâlnește Chelsea la București

Articolul continuă după reclamă

Măsura vine ca urmare a restricțiilor impuse delegației din Marea Britanie pe teritoriul Spaniei. 

Jucătorii echipei Chelsea vor sosi la Bucureşti luni seară. Partida va fi arbitrată de germanul Felix Brych.

Arsenal, aflată în 16-imile Europa League, va evolua, joi, cu Benfica Lisabona la Pireu, în Grecia, în manşa retur, considerată pe teren propriu, din cauza faptului că Portugalia se află pe o "listă roşie" a ţărilor afectate de pandemie, întocmită de guvernul britanic.