CFR Cluj a învins-o pe Inter Escaldes, scor 3-0, în Conference League
Formaţia CFR Cluj s-a impus cu scorul 3-0 (2-0) în faţa echipei Inter Escades,din Andorra, joi seară, pe teren propriu, în prima manşă din al doilea tur preliminar al Conference League. Ultimul gol a fost al românului Raul Feher, în propria poartă, notează news.ro.
![CFR Cluj a învins-o pe Inter Escaldes, scor 3-0, în Conference League CFR Cluj a învins-o pe Inter Escaldes, scor 3-0, în Conference League](https://img.observatornews.ro/0/2022/7/21/480394/id199407-inquam-photos-manases-sandor-c9907179.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Pe teren propriu, clujenii au deschis scorul repede, în minutul 5, dintr-un penalti transformat de Jefte Betancor. În minutul 38, Jefte Betancor a dat pasa decisivă pentru Debeljuh, care a înscris din interiorul careului, iar în minutul 84, fundaşul român al echipei din Andorra, Raul Feher, a înscris în propria poartă reluând greşit o minge trimisă de Petrila în centrul careului.
Echipele de start:
- CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Kolinger (Yuri 77’), Camora – Deac, Boateng (Muhar 89’), Cvek – Jefte Betancor (Hammershoy-Mistrati 68’), Debeljuh (Yeboah 89’), Păun (Petrila 46’). Antrenor: Dan Petrescu
- Inter Club d'Escaldes: Munoz – Gallego Arias (Chus Rubio 85’), Feher, De Nova, Gonzalez Lopez – Cabrera, Roca, Martinez (Moreno Martin 77’), Marce – Soldevila (Angel Perez 59’), Andreu (Betriu 77’). Antrenor: Raul Obiols
Returul se va disputa în Andorra, în ziua de 27 iulie.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰