CFR Cluj s-a calificat joi seara în play-off-ul Conference League, după ce a învins, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia israeliană Maccabi Petach Tikva.

la 15.08.2024 , 22:13

CFR Cluj - Maccabi Petach Tikva 1-0, în turul 3 preliminar al Conference League. CFR se califică în play-off: cine e următorul adversar - Inquam Photos / Mihaela Ionela Bobar

La Cluj, CFR venea după victoria la limită din tur, de la Sofia, 1-0, iar elevii lui Dan Petrescu au pus presiune pe poarta apărată de Wolff, însă nu au reuşit să înscrie până la pauză. În minutul 50, gazdele au deschis scorul. Deac a trimis pe poartă o lovitură liberă de la marginea careului, goalkeeperul israelianilor, Marco Wolff, a respins, iar Kresic a înscris.

Adversarul CFR-ului din play-off-ul Conference League

Wolff a mai intervenit odată excelent la şutul lui Korenica, din minutul 57. Oaspeţii au fost periculoşi pe final, când Răzvan Sava a scos şutul lui Yehoshuha, din minutul 89, însă CFR s-a impus cu 1-0 şi s-a calificat în play-off, după 2-0 scor cumulat în cele două manşe disputate cu israelienii de la Maccabi Petach Tikva.

În play-off-ul Conference League, CFR Cluj va  juca împotriva învingătoarei din meciul Pafos (Cipru) - CSKA 1848 Sofia (Bulgaria).

Aţi fost victima unei încercări de fraudare?
Observator » Sport » CFR Cluj - Maccabi Petach Tikva 1-0, în turul 3 preliminar al Conference League. CFR se califică în play-off: cine e următorul adversar