Foto Coreea de Sud – Portugalia 2-1, la Cupa Mondială din Qatar. Portughezii, învinşi de sud-coreeni, au câştigat Grupa H

Reprezentativa Coreei de Sud a câştigat, joi, scor 2-1, meciul cu selecţionata Portugaliei, din grupa H de la Cupa Mondială din Qatar. Portughezii au început meciul în forţă şi au deschis scorul în minutul 6, cu un gol marcat de Ricardo Horta. În minutul 28, Kim Young-Gwon a egalat pentru Coreea de Sud, ducându-şi echipa cu un pas mai aproape de calificarea în optimi. Iar în minutul 90, Hwang Hee-Chan a adus victoria pentru Coreea de Sud.

la 02.12.2022 , 19:04

Selecţionata Portugaliei a fost învinsă de formaţia Coreei de Sud cu scorul de 2-1 (1-1), vineri, pe Education City Stadium din Doha, la Cupa Mondială de fotbal din Qatar, dar Seleccao a câştigat Grupa H.

Coreea de Sud – Portugalia, la Cupa Mondială din Qatar. Echipele de start

• Coreea de Sud: S. Kim – M. Kim, Kwon, Y. Kim, J. Kim – Hwang, Jung, K. Lee – J. Lee, Cho, Son
  • Selecționer: Sergio Costa
  • Portugalia: Costa – Cancelo, Pepe, A. Silva, Dalot – Mathus, Neves, J. Mario – Vitinha, C. Ronaldo, Horta
  • Selecționer: Fernando Santos

Cu ce preferaţi să plecaţi în vacanţă?
Observator » Sport » Coreea de Sud – Portugalia 2-1, la Cupa Mondială din Qatar. Portughezii, învinşi de sud-coreeni, au câştigat Grupa H