FCSB a învins, luni, pe Arena Naţională, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Botoşani, în penultimul meci al etapei a XXI-a din Superligă, notează news.ro.

la 19.12.2022, 22:25

- Inquam Photos / Ştefan Constantin

Golul a fost marcat de Florinel Coman, în minutul 78. Din minutul 83, FC Botoşani a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Sadiku.

Echipele de start:

• FCSB: A. Vlad - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Oaidă, Şut, Edjouma (Coman '64) - Cordea (Omrani '46), Miculescu (Rusu '53), Oct. Popescu (Nikolov '88)
  • FC Botoşani: Pap - Sno (Patache '72), Sadiku, Şeroni, Ţigănaşu - A. Ivanov (Petkovski '88), Zabou (Târcoveanu '89), Dican - Mailat (Boli 83), M. Roman, Dragu (Pinson '73)

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de Daniel Mitruţi şi Romică Bîrdeş, iar rezervă a fost Adrian Cojocaru. În Camera VAR s-au aflat Sorin Costreie şi Adrian Popescu. Observator a fost desemnat Marcel Savaniu.

Ultimul meci al etapei a XXI-a si al anului, CFR Cluj - FC Hermannstadt, va avea loc marti.

Observator » Sport » FCSB - FC Botoşani 1-0, în etapa a 21-a a Superligii. FCSB încheie anul pe podium