Irina Begu a câștigat turneul de la Tianjin împreună cu Sara Errani

Irina Begu şi Sara Errani au câştigat proba de dublu a turneului de la Tianjin, după ce s-au impus în faţa cuplului Dalila Jakupovic - Nina Stojanovic.

Irina Begu şi Sara Errani au câştigat proba de dublu a turneului de la Tianjin, după ce s-au impus în finală în faţa cuplului Dalila Jakupovic - Nina Stojanovic, scor 6-4, 6-3.

Irina Begu şi Sara Errani s-au desprins rapid la 4-0 în primul set, însă perechea sârbă-slovenă a egalat. Break-ul decisiv a venit în game-ul cu numărul 10. Setul al doilea a fost la îndemâna noilor campioane, închizându-l la 3, în doar 33 de minute.

Este primul turneu în care Begu şi Errani fac pereche. Parteneriatul s-a dovedit a fi un succes, cele două pierzând un singur set, în turul secund, în faţa lui Bondarenko şi Kudryatseva.

Favorită numărul 9 în proba de simplu, Irina Begu, a fost eliminată în primul tur de Maria Sharapova, scor 4-6, 2-6.

V-a trezit suspiciuni culoarea puilor din magazine?

Observator » Sport » Irina Begu a câștigat turneul de la Tianjin împreună cu Sara Errani