Observator » Sport » Lita Dumitru, acasa dupa 31 de ani

Lita Dumitru, acasa dupa 31 de ani

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.01.2011, 20:28 | Modificat la 06.07.2017, 11:20

Dupa 31 de ani Lita Dumitru a revenit in Ghencea, ca antrenor principal la Steaua 2! Dupa ce a traversat Germania in lung si-n lat, ca sofer de tir, pentru a-si castiga existent, fosta glorie a Stelei are acum planuri mari. Vrea sa creasca tinerii jucatori din Ghencea, pentru a-i implini visul lui Becali. Prima echipa a Stelei sa fie formata din jucatori crescuti la formatia secunda.

Dupa 31 de ani Lita Dumitru a revenit in Ghencea, ca antrenor principal la Steaua 2! Dupa ce a traversat Germania in lung si-n lat, ca sofer de tir, pentru a-si castiga existent, fosta glorie a Stelei are acum planuri mari. Vrea sa creasca tinerii jucatori din Ghencea, pentru a-i implini visul lui Becali. Prima echipa a Stelei sa fie formata din jucatori crescuti la formatia secunda.